בלי ידיים: איך מחזיקים את הטלפון בזמן הנהיגה ונמנעים מקנסות?

בשנים האחרונות הטלפון החכם מלווה אותנו בכל רגע נתון ואפילו בזמן הנהיגה. אנחנו עושים בו שימוש לשלוח מסרונים, לדבר בטלפון, לגלוש באינטרנט ואפילו בתור מכשיר GPS ייעודי. אבל, בשנים האחרונות אנחנו עדים להחמרה משמעותית במתן קנסות על שימוש בטלפון סלולרי בזמן הנהיגה והסיבות לכך ברורות בהחלט. כידוע לכולנו מדובר בפעולה שאסורה על פי חוק ומלבד הסכנה בקבלת דוח בסך 1000 שקלים אנחנו גם מסתכנים בתאונה.

הפעם נדון בסוגיה החוקית של שימוש בטלפון חכם במהלך הנהיגה ברכב שכור או ברכב פרטי, נלמד מה בדיוק אומר החוק על הנושא ונציג בפניכם אפשרויות שונות שיאפשרו לכם למקם את הטלפון החכם בצורה יעילה ברכב ולהגן על עצמכם.

מה אומר החוק על שימוש בטלפון חכם ברכב?

החוק בישראל מגדיר את השימוש בטלפון מכל סוג זהו בזמן נהיגה כעבירת תעבורה שהענוש עליה הוא קנס של 1000 שקלים ו-4 נקודות. סעיף 28 בחוק התעבורה מגדיר מפורשות אילו שימושים אסורים:

(1)”  בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב

(א) לא יאחז בטלפון קבוע או נייד, ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית.

(ב) לא ישלח או יקרא מסרון (s.m.s.);

(2) בתקנת משנה זו

דיבורית” – התקן המשמש שימוש בטלפון בלא אחיזה בו ובלבד שאם ההתקן מצוי בטלפון, הטלפון יונח ברכב באופן יציב המונע את נפילתו.

טלפון” – מכשיר המיועד לתקשורת אשר קיימים בו לחצנים לחיוג.

מכך אנחנו יכולים ללמוד כי כל שימוש בטלפון החכם במהלך נהיגה שלא באמצעות התקן ייעודי אסור על פי חוק וחושף אותנו לסכנה. חשוב לציין כי המונח דיבורית המוגדר בחוק מציין במפורש כי על הטלפון להיות מוחזק באופן יציב המונע את נפילתו ולא ביד או כשהוא מונח על אזור כלשהו ברכב.

התקנים המותרים לשימוש בזמן נהיגה

שוק המעמדים לטלפונים סלולריים כולל מגוון אינסופי של התקנים שונים במחירים סבירים למדי ואם אתם רוצים לחסוך עוד יותר תוכלו להזמין מאתר המכירות Ebay.com התקן כזה או אחר שישדרג את הרכב שלכם במהירות כשההיצע עצום והמחירים אינם עולים על סכום של 50 ₪. הנה מספר דוגמאות.

התקן לתליה על פתחי  האוורור של המזגן

ההתקן הראשון הוא פשוט למדי וממקם את הטלפון החכם שלנו על פתחי האוורור של המזגן ברכב כך שהוא יהיה קרוב מאד אליכם כך ותוכלו להשתמש ברמקול המובנה בטלפון ולא תזקקו לדיבורית חיצונית. תוכלו לרכוש אותו כאן.

מטען ומעמד בהתקן אחד

התקן מודולרי מסתובב

אם אין לכם פתחי אוורור במיקום נוח ואתם מעוניינים להשתמש בהתקן תליה ייעודי תוכלו גם לרכוש מתקן מסתובב שידרוש מכם לחבר מתלה כדורי לכל מקום שתחפצו ולחבר למגן של הטלפון שלכם מדבקה מיוחדת. בכניסה לרכב תחברו בין השניים והטלפון יעמוד במקומו בכל מקום שתרצו. את ההתקן הזה תוכלו לרכוש כאן

התקן לתליה

התקן ייעודי לשמשה הקדמית

במקרה ששכרתם רכב משירותי השכרת רכב או שאתם מעוניינים בפתרון סטנדרטי למדי תוכלו לבחור גם במתקן ייעודי שידבק לשמשה הקדמית של הרכב ויציג לפניכם את ה-GPS לדוגמה. לפרטים נוספים ורכישה לחצו כאן.

התקן מודולרי מסתובב

מטען ומעמד בהתקן אחד

אם אתם מרבים לשכור רכב לנסיעות עסקיות או שאתם פשוט מבלים המון זמן בנהיגה ליעדים שונים, ההתקן הבא הוא בשבילכם. ההתקן הספציפי הזה מתחבר למצת הייעודי ברכב ויאפשר לכם להטעין את הטלפון ובמקביל למקם אותו סמוך מאד להגה כך שתמיד תהיו זמינים. את ההתקן הזה תוכלו למצוא כאן.

התקן ייעודי לשמשה הקדמית

אין שום צורך להשקיע מאות שקלים בהתקנים מיוחדים כדי להימנע מדוחות וקנסות. בין שמדובר ברכב שזה עתה שכרתם לתקופה קצרה או ברכב הפרטי שלכם, התקן ייעודי בכמה עשרות שקלים יסייע לכם לעשות שימוש בטלפון החכם בצורה חוקית בזמן נהיגה ולהימנע מדוחות, קנסות וכמובן תאונות מיותרות.

 

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן