להצעת מחיר משתלמת התקשרו: 03-5794076 | ללא חיוב בשבתות ובחגי ישראל !

הוצאות לא צפויות בשכירת רכב

רוב האנשים, כאשר הם שוכרים רכב, מתעניינים לרוב בדגם, בהתאמה של גודל הרכב למספר הנוסעים ואולי לכמות המטען שלהם. הם בודקים מהו מחיר השכרת רכב ליום אחד או לתקופה, אם מדובר בהשכרה ממושכת יותר. חוזה שכירת הרכב, כדרכם של חוזים, הוא מסמך עתיר דפים ואותיות קטנות, ורוב שוכרי הרכב אינם טורחים לקרוא אותו במלואו. התוצאה יכולה להיות כרוכה בהפתעה, משום שבין האותיות הקטנות ישנם סעיפים העלולים להביא להוצאות נוספות, לא צפויות, אם לא תשימו אליהם לב.

קחו בחשבון, שמחיר שכירת הרכב אינו כולל בדרך כלל מיני תוספות. כמו כן, מצבים שונים של אי עמידה בתנאים או של תקלות שונות, יכולים לעלות לכם כסף רב. לכן הכנו לכם מדריך של הוצאות לא צפויות, העלולות לחול עליכם כאשר אתם שוכרים רכב. שלא תגידו שלא ידעתם:

תוספת עבור נהג שני

המחיר המצוין כמחיר השכרת רכב תקף במקרה ששוכר הרכב, החתום על החוזה, הוא הנהג היחיד לכל תקופת ההשכרה. אבל אם יש צורך שאדם נוסף ינהג גם הוא ברכב, נדרשת תוספת תשלום. לעתים אין ברירה, כי מדובר בנסיעות ארוכות ויש לחלק את עומס הנהיגה בין שני נהגים, או שמראש נשכר הרכב לשימושו של יותר מאדם אחד. בכל מקרה, זכרו שנהג שני יכול לנהוג ברכב רק אם מראש שולמה התוספת, אחרת לא יחול עליו הכיסוי הביטוחי במקרה תאונה.

תוספת עבור נהג חדש/צעיר

רוב חברות ההשכרה מתנות את ההשכרה בכך שגילו של הנהג הוא מעל 24. חברות המוכנות להשכיר לאדם צעיר יותר, כמו החברה שלנו, אביטל השכרת רכב, דורשות תוספת מחיר. זאת כנגזרת מתעריפי הביטוח השונים לקטגוריות אלו.

השכרת רכב לנהג צעיר

השכרת רכב לנהג חדש

השתתפות עצמית במקרה תאונה או נזק לרכב

חוזה השכרת הרכב מציין שתעריף ההשכרה כולל ביטוח חובה וביטוח מקיף. ביטוחים אלו מכסים מקרים של תאונה או של גרימת נזק למכונית מסיבה אחרת. בלשון החוזה נקרא כיסוי זה CDW. כל כיסוי ביטוחי שכזה מכיל גם גורם של השתתפות עצמית, שהיא גבוהה יותר אם משווים אותה להשתתפות עצמית בפוליסת ביטוח לרכב בבעלות פרטית. השתתפות עצמית יכולה להגיע לאלפי שקלים, בהתאם כמובן לשווי הרכב.

במקרה שבו נהג הרכב יהיה מעורב ביותר מתאונה אחת או יותר ממקרה אחד בו נגרם נזק כלשהו למכונית, ייגבה סכום ההשתתפות העצמית עבור כל אירוע בנפרד. אם נגרמו נזקים למרכב המכונית, הם אינם כלולים בביטוח והלקוח יידרש לשאת בעלותם המלאה.

במקרה שהנהג כלול בקטגוריית נהג צעיר, דמי ההשתתפות העצמית יהיו גבוהים יותר.

כדי להימנע מתשלום דמי ההשתתפות העצמית ניתן לרכוש מרכיב של ביטול ההשתתפות העצמית. גובה התשלום למרכיב זה, בנוסף לדמי שכירת הרכב ואינו כלול בהם, תלוי במספר ימי ההשכרה.

התחום הבעייתי ביותר בסוגיית ההשתתפות העצמית הוא תחום הנזקים הקלים, שעלותם פחותה מגובה ההשתתפות העצמית – מקרים של שריטות או מכות קלות. כדי למנוע מצב בו תחויבו על נזק קל שארע אצל לקוח אחר, בדקו בשבע עיניים את מצב הרכב ברגע קבלתו לפני שהתחלתם לנסוע. דווחו על כל שריטה או מכה לרכב, ולו הקטנה ביותר, שמצאתם, ובקשו שהן יתועדו בכתב בטופס ההשכרה.

דמי תדלוק

על-פי החוזה, אתם מקבלים את הרכב השכור עם מיכל דלק מלא, ועליכם להחזירו עם תום תקופת ההשכרה כשמיכל הדלק מלא. אל תזלזלו בסעיף זה, משום שעל כל הפרש בין מיכל מלא למיכל מלא חלקית או ריק ייגבו מכם “דמי תדלוק”. תעריף זה אינו תמיד זהה למחיר הדלק שייגבה מכם בתחנת דלק, אלא יכול להיות גבוה ממנו. לכן הקפידו למצוא את תחנת הדלק הקרובה ביותר למקום בו אתם מחזירים את הרכב ולתדלק בה, כדי שתחזירו את הרכב עם מיכל מלא.

קנס על כל שעת איחור

הקפידו להחזיר את הרכב בשעה הנקובה בחוזה. יש חברות שמחייבות תעריף של יום השכרה שלם נוסף, גם אם אחרתם להחזיר את הרכב בשעה אחת בלבד!

קנס על אובדן רישיונות הרכב או המפתחות

אם אתם אנשים לא מסודרים, במקרה של השכרת רכב זה עלול להיות בעייתי מעט. שמרו מכל משמר על כול ניירות הרכב והרישיונות שקיבלתם – אל תוציאו אותם כלל מהרכב. מובן שעל מפתחות הרכב יש לכם אינטרס לשמור, אחרת לא תגיעו ליעדכם. אבל אם בפרק הזמן שבין הרגע שבו סיימתם את השימוש ברכב לבין ההחזרה הרשמית שלו אבדו לכם מסיבה כלשהיא המפתחות, צפו לשלם על כך קנס. לכן שימרו על סדר וארגון!

קנס על ביטול הזמנה

לכל חברת השכרה מדיניות משלה, הנוגעת לביטול ההזמנה להשכרת רכב. ככל שהביטול קרוב יותר למועד ההשכרה, כך הקנס גבוה יותר. לעתים ביטול במרחק מסוים ממועד ההשכרה המקורי (כמה ימים) אינו כרוך כלל בתשלום. גובה קנס על ביטול קשור לעיתים גם לערך הרכב, וככל שהרכב יקר או מפואר יותר, יש סיכוי שדמי הביטול יהיו גבוהים יותר. זכרו לברר את מדיניות הקנס עם החברה שבה אתם בוחרים.

דמי טיפול

חברות ההשכרה דורשות תוספת דמי טיפול במגוון מצבים. ברור כי עלות השכרת רכב אינה כוללת תשלום עבור דו”חות חנייה או קנסות בגין עבירות תנועה. היא גם אינה כוללת את תשלום האגרה עבור נסיעה בכביש 6 או כבישי אגרה אחרים. הוצאות אלו חלות על הנהג השוכר – ברוב המקרים גם בתוספת דמי טיפול.

תוספת על שכירת מושב בטיחות לילד

חברות ההשכרה מחייבות בתעריף יומי השכרה של מושב בטיחות לתינוק או לילד. בהשכרה לטווח ארוך יכולה תוספת זו להצטבר לסכום של כמה מאות שקלים. אם אתם מחפשים איך לחסוך בעלות של השכרת הרכב, מוטב שתביאו אתכם את המושב הפרטי של הילד.

תוספת דמי רישום ומסים

ישנן חברות, המציינות את מחיר ההשכרה היומי או השבועי, כשהוא אינו כולל מע”מ. בררו היטב עניין זה כשאתם שואלים על תעריף ההשכרה. כמו כן בררו אם לא חלים עליכם גם דמי רישום, הנגבים במעמד חתימת חוזה ההשכרה ואינם מהווים חלק מהמחיר שנמסר לכם קודם.

חלק מההוצאות הנוספות שמנינו למעלה הם לא בשליטתכם – כמו למשל אם הייתם מעורבים בתאונה, שלא אתם גרמתם לה. במקרים כאלה ניתן למזער את הנזק באמצעות רכישת ביטוח ביטול השתתפות עצמית. לעומת זאת, את תשלום הקנסות למיניהם תוכלו למנוע, אם תפעלו לפי כללי החוזה. שתהיה לכם נסיעה נעימה ובטוחה!

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן