השכרת רכב לנהג צעיר – מה חשוב לדעת?

הערה: אביטל השכרת רכב משכירה רכבים לנהגים חדשים וצעירים רק כאשר מדובר בנהגים בני 21 שנה לפחות עם ותק רשיון של שנה לפחות.

נהגים מתחת לגיל 24 מוגדרים בעיני מערכת הרישוי בישראל כ- “נהגים צעירים”. המשמעות מאחורי הגדרה זו היא עלויות ביטוח גבוהות מפאת הניסיון המועט על הכביש והנטייה בקרב קבוצת גיל זו להיות פחות אחראיים עם סיכון גבוה לתאונות. עד לא מזמן מפאת סיבה זו לא התאפשרה השכרת רכב לנהג צעיר, אך בשנים האחרונות חלה מהפיכה בתחום זה וגם נהגים צעירים יכולים לשכור רכב לכל מטרה שהיא. בשורות הקרובות נלמד על הצורך ברכב שכור עבור קבוצת גיל זו ומה חשוב לדעת בקשר להשכרה עצמה.

השכרת רכב לנהג צעיר – מתי זה באמת משתלם?

מעת לעת עשוי לעלות הצורך בשימוש ברכב שכור. בקבוצת בני הגיל הצעיר הסיבות השכיחות כוללות :

  • מעבר דירה – חיסכון בכסף הינו משמעותי בכל גיל אך במיוחד כאשר צעירים, והדבר מתבטא היטב כאשר מעוניינים לעבור דירה באופן עצמאי ולחסוך לא מעט כסף עבור שירותי ההובלה. בוודאי תשמחו לגלות כי כיום ניתן לשכור רכב מסחרי בכל גודל שתרצו, להיעזר במשפחה או החברים בעת ההעמסה, ופשוט לבצע את העברת הדירה לבד ולחסוך אלפי שקלים.
  • טיולים – מי מביא את הרכב לטיול הבא? ואולי אתם מעוניינים לרדת לאילת או לכינרת עם כל החברים ואין לכם רכב זמין? ובכן, פנייה אל חברה המציעה שירותי השכרת רכב לנהג צעיר תפתור לכם את הבעיה, עם אפשרות להשתמש ברכב שכור למספר הימים הנדרש , ומבלי לוותר על ההנאות הרבות המאפיינות את התקופה היפה ביותר בחייכם.
  • צרכים נוספים – כמובן שגם בגיל צעיר עולים לעיתים צרכים נוספים הדורשים השכרת רכב באופן מיידי, למשל כאשר הרכב הפרטי מקולקל, כאשר ממתינים לרכב חדש, לצרכי נסיעות עסקיות, לצרכי פרויקטים של אנשי מקצוע ועוד.

מה עוד חשוב לדעת?

התשלום היומי עבור תקופת ההשכרה הינו נגזרת של סוג הרכב והדגם (אינו משתנה בין נהגים צעירים וותיקים) ובנוסף, העלות היחסית של הביטוח לקבוצת גיל זו. מסיבה זו חשוב מאוד לבחור בחברה גדולה ובעלת מוניטין שמציעה השכרת רכב במחירים נמוכים ושלה הסכם חזק ומשתלם מול חברות ביטוח שמוזילות את עלויות הביטוח עבורן. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי השכרת רכב לנהג צעיר עשויה לכלול הגבלת קילומטרים פר יום, ובכל מקרה לא תתאפשר עבור נהגים מתחת לגיל 21. חשוב מאוד לשים לב לתנאי הסכם השכירות באשר לחריגות ממכסת הקילומטרים המקסימאלית והאם קיים צורך בהשארת פיקדון, כחלק בלתי נפרד מהזהירות המתחייבת של חברות ההשכרה כלפי נהגים בסטטוס זה.

שתהיה לכם נסיעה נעימה ובטוחה!

סגירת תפריט
Call Now Button
שלח לנו הודעה
שלח לנו הודעה בוואטסאפ
הי, כאן צוות אביטל השכרת רכב, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן