להצעת מחיר משתלמת התקשרו: 03-5794076 | ללא חיוב בשבתות ובחגי ישראל !

אריזה נכונה לקראת חופשה

כיף לתכנן חופש, לצאת לחופש, לבלות בחופש. מצד שני, לא כיף לארוז. שוב כאב הראש שנלווה להתלבטות של מה לקחת, כמה לקחת, איך לסדר את המזוודה, האוטו ועוד. כדי להקל עליכם, ולהעלות את החשק לצאת לחופש, אספנו כמה עצות שיכולות להקל על משימת האריזה.

הכול מתחיל ברשימה

אריזה נכונה מתחילה מרשימה. או יותר נכון מרשימות. חשוב להתחיל לעשות רשימות ציוד לפחות שבוע לפני שיוצאים לדרך. ואם מדובר במסע ייחודי, טיול רכב אקסטרים או שהיה ארוכה בטבע, רצוי להתחיל עם הרשימה עוד קודם. מומלץ להכין רשימות נפרדות לפי סוגי הציוד השונים: ציוד אישי, מזון, ציוד כללי או ייחודי במידה ויש (למשל ציוד סקי, ציוד טיפוס ועוד).

פרישת הציוד לפני האריזה

לפני האריזה כדאי לפרוש את הציוד על משטח נקי ומסודר. ציוד אישי ניתן לפרוש על המיטה, וכדי לעבור על המזון נערוך הכל בצורה מסודרת על השולחן וכן הלאה. זו ההזדמנות לבדוק שוב את הרשימה, ובעיקר לבחון האם אכן אנחנו זקוקים לכל הציוד שארגנו. בשלב זה נשים לב לכפילויות או לדברים מיותרים, וכמובן נשים לב לחוסרים.

למדוד ולהתאים

זה נחמד שאנחנו רוצים לקחת הכל, וכאשר האוטו סוחב ולא הגב יש נטייה להגזים. אבל יש לזכור שגם המקום ברכב מוגבל! מומלץ למדוד את תא המטען של הרכב, ולהבין כמה תיקים או מזוודות יכולים להכנס בצורה בטוחה. במידה ויש לנו ציוד ייחודי כמו אוהל, מתקן ברביקיו, גלשן ועוד, יש לוודא שהם אכן נכנסים לתא המטען. זה גם השלב לשקול האם אתם אכן רוצים לנסוע עם הרכב הפרטי או מעדיפים השכרת רכב לשבוע ואז ניתן לבחור ברכב מסחרי עם פוטנציאל מטען הרבה יותר רציני.

אריזות מתאימות

נבחר אריזות יציבות, מרובעות וישרות ככל הניתן. ארגזי קרטון או ארגזי פלסטיק עם מכסה יכולים לשמש אותנו בצורה נוחה ויעילה ברכב. בנוסף נבחר גם אריזות גמישות, כמו תיקים בגדלים שונים, כדי לנצל את חלל תא המטען בצורה יעילה.

הפרד ומשול

אל תערבבו מוצרי מזון עם ביגוד או עם משחקי הים. כך בהפסקה או לפני סוף היום, נוכל לבחור לפרוק רק את הציוד הנחוץ לנו לאותו הרגע.

הקצבת מקום וציוד

בגלל מגבלות המקום נקציב לכל בן משפחה את התיק או המזוודה שהוא יכול לקחת. חשוב להקפיד על כך ולא לאפשר חריגות. אתם לא רוצים בבוקר היציאה לטיול להתחיל לפתוח תיקים ולוותר על ציוד.

ללמוד סדר עדיפויות

יציאה מהבית זו דווקא הזדמנות לתרגל שימוש במועט, אלתור וחלוקה. וכן הדבר מאפשר לילדים ללמוד סדר עדיפויות. ספר אחד, צעצוע אחד, או לעמוד בכל מגבלה אחרת שהטיול מציב.

לנקות ולהכין את המכונית

בימים שלפני היציאה לחופשה, כדאי לנקות את האוטו, להוציא מתא המטען ציוד מיותר ששוכב בו. זה הזמן לשים אריזות במחזור, להחליט מה עושים עם שאריות העצים מהפיקניק האחרון, לתת לשכנה את שקית הבגדים לתינוק ועוד. גם את אזור הנוסעים כדאי לנקות ולפנות מחפצים ומלכלוך.

ציוד לתא המטען, ציוד לתא הנוסעים

נפריד בין אריזת ציוד שיכול להיכנס לתא המטען לבין ציוד שיכנס איתנו לתא הנוסעים במכונית.

בתא המטען נשים ציוד גדול שנחוץ לנו לסוף היום, לזמן ההגעה למקום הלינה ולימים הבאים.

אל תא הנוסעים נקפיד לקחת איתנו: אוכל ושתייה, משחקים ואביזרים להנעים את זמן הנסיעה, משקפי שמש, קרם הגנה, מצלמה, מפות, ערכת עזרה ראשונה קטנה ומגוון של טישו ומגבונים. בכל מקרה שימו לב שתא הנוסעים לא יהיה עמוס מדי. חשוב להשאיר שדה ראיה נקי מחפצים, וכדאי שלכל הנוסעים יהיה נוח לשבת ומקום לרגליים. ארגנו את כל הציוד בצורה בטוחה כדי שחלילה במקרי חירום הוא לא יעוף ויפצע את היושבים ברכב.

עצה בטיחותית: גם אם גיליתם במהלך הנסיעה כי שכחתם משהו חשוב בתא המטען, אל תתפתו להתחיל לנסות לשלוף אותו משם תוך כדי נסיעה. חכו לעצירה ועשו שינויים בצורה בטוחה.

להתחיל באריזה ערב לפני

דברים גדולים רצוי לארוז כבר ערב קודם. זה יכול להקל על סחיבת הציוד, לחסוך זמן בבוקר וגם ייתן לכם מושג ברור יותר לגבי המקום בתא המטען. ציוד קמפינג, ציוד ספורט, אביזרי בישול, מזון יבש, מים – כל אלה יכולים להארז ערב קודם ולמצוא את מקומם בעומק תא המטען.

גגון

במידת הצורך כדאי לשקול הוספה של גגון על גג הרכב, במיוחד אם נוסעים לחופשה ארוכה, או כזו המצריכה ציוד מיוחד או במקרה ויש מעל 3 ילדים הזקוקים לציוד רב. תוספת מקום יכולה לאפשר לנו להיות יותר גמישים בכמות הציוד, וכמובן לארוז בצורה נוחה ומרווחת יותר.

ניתן לקנות או לשכור היום גגונים ואף להתקין אותם לבד. חשוב לבחור גגון המתאים למטרה שלכם ולסוג הציוד וכמובן לאופי הטיול אותו אתם מתכננים לעשות. מכיוון שאריזה על גגון מצריכה תשומת לב מיוחדת, קשירות ואבטוח מתאים, נשים על הגג רק דברים שנצטרך לסוף היום. לא נשים שום דבר שנצטרך באופן זמין או שוטף. חשוב גם לעדכן את המשפחה שכל מה שעולה לגג ירד רק בסוף היום.

עכשיו נשאר לפתוח מפה ולקבוע את יעד הטיול משפחתי הבא! נסיעה טובה!

סגירת תפריט
Call Now Button