המדריך המלא לרכישת דיבורית לרכב

דיבורית היא למעשה התקן ייעודי המאפשר לכם לשוחח בטלפון הנייד במהלך הנהיגה זאת באמצעות מיקרופון ורכיב שמע ייעודי שמאפשרים לכם להשתמש בטלפון מבלי להחזיק אותו ביד ולוותר על תשומת הלב שלכם בזמן הנהיגה. היא אינה מסכנת אתכם, מגנה עליכם מדוחות ומספקת איכות שמיעה מעולה ממש כאילו אתם אוחזים את הטלפון ביד.

בשוק הדיבוריות כיום ניתן למצוא מגוון רחב של דיבוריות מסוגים שונים כאשר חלקן כוללות אפשרויות מתקדמות כמו ניהול קבצי מוזיקה, ניהול רשימות אנשי קשר, שירות שיחה מזוהה וכדומה, אך רובן ככולן מיועדות בראש ובראשונה לאפשר לכם שימוש בפונקציית הטלפון במהלך הנהיגה. עם זאת, ייתכן והמחיר עצמו לרוב גבוה ואתם מוותרים על התענוג בכל פעם שאתם שוכרים רכב ומסתכנים שלא לצורך. אז מה עושים? כל התשובות במדריך שלפניכם.

דיבורית לרכב – קבועה או זמנית?

כאשר אנחנו מדברים על רכישה של דיבורית לרכב חשוב שנתייחס תחילה לסוג ההתקן אותו אתם עתידים לרכוש ונפריד בין דיבוריות קבועות – אשר מיועדות לרוב לרכב פרטי ומותקנות כדרך קבע ברכב הפרטי שלכם באופן פיזי – ובין דיבוריות ניידות שניתן להעביר מרכב לרכב וישרתו אתכם בעיקר אם אתם מרבים לשכור רכב או שמשתמשים ברכבים שונים בעבודה.

מן הראוי לציין למרות ששתי הדיבוריות יעניקו לכם שירות זהה. אך דיבורית קבועה ברכב תדרוש מכם לפנות לבעל מקצוע המתמחה בהתקנת דיבוריות לרכב שיבצע את ההתקנה לאחר הרכישה וכמובן בכל פעם שתרצו להעביר את הדיבורית לרכב חלופי אחר. לכן, האפשרות המומלצת יותר היא רכישת דיבורית ניידת שתאפשר לכם לעשות בה שימוש זמני בכל רכב שתרצו.

אילו סוגי דיבוריות קיימות היום?

כיום, ניתן למצוא מגוון רחב דיבוריות כשהדיבורית המומלצת ביותר היא דיבורית בעלת חיבור Bluetooth. חיבור שכזה מתחבר בחיבור אלחוטי למגוון רחב של טלפונים חכמים הנפוצים כיום בשוק ויפתור אתכם מהצורך בשימוש בכבלים ומעמדים כשאתם מעוניינים לחבר את הטלפון שלכם או של נוסע אחר בטלפון לדיבורית במהירות.

ניתן למצוא דיבוריות Bluetooth גם בצורה ניידת וגם בתצורה קבועה לרכב ברמות שונות, מתקדמות יותר ומתקדמות פחות. חלק מהדיבוריות יכללו גם מסנן DSP שיספק לכם איכות שמע טובה ותמיכה באפשרות שמיעה סטראופונית המוכרת בשם A2DP, אך רובן ככולן ישרתו אתכם נאמנה גם אם מחירן זול.

איפה אפשר לקנות דיבורית במחיר משתלם?

בדומה לכל רכישה של מכשיר אלקטרוני, רגע לפני שאנחנו רצים לחנויות מומלץ לבצע בדיקה באתר המכירות העולמי Ebay. באיביי תוכלו למצוא מגוון רחב של דיבוריות Bluetooth ממגוון רחב של יצרנים ברחבי העולם שמעניקים משלוח חינם לישראל.

אם אתם מחפשים פתרון קל ונוח שתוכלו למקדם בקלות בכל רכב תוכלו לרכוש דיבורית פשוטה למדי במחיר של כ-50 שקלים כאן. הדיבורית מגיעה עם חיבור מטען למצת הרכב כך שאין צורך בסוללות וכדומה ותוכלו למקם אותה בכל מקום ברכב באמצעות תופסנים ייעודיים.

דיבורית

אם אתם מעוניינים במראה מעט אלגנטי יותר שישלים את רכב המנהלים שלכם או את הרכב שזה עתה שכרתם בדרך לפגישה חשובה, תוכלו לרכוש כאן דיבורית מעט מתקדמת יותר. מלבד האפשרויות הבסיסיות הדיבורית גם כוללת בטרייה פנימית ייעודית שתוכל לשרת אתכם כאשר חיבור המצת תפוס ומטען ייעודי למצת הרכב למקרה שתדרשו להטעין אותה בשנית.

דיבורית

אם אתם מעוניינים בפתרון מעט מתקדם יותר שיאפשר לכם גם להקשיב למוזיקה המועדפת עליכם מהטלפון החכם או מהמחשב לדוגמה. תוכלו לרכוש כאן דיבורית מתקדמת שתאפשר לכם ליהנות ממוזיקה באמצעות רמקול איכותי יותר ממה שאתם מכירים בדיבוריות הסטנדרטיות. כמובן שמעבר ליכולת זו תוכלו ליהנות משיחות טלפון באיכות גבוהה.

דיבורית

מלבד הדיבוריות המוכרות תוכלו גם למצוא דיבוריות באיכות שמע גבוהה יותר המצוידות במנגנון DSP עליו דיברנו בשלב מוקדם יותר של המאמר. כאן לדוגמה תוכלו לרכוש דיבורית שכזו המתלבשת על ההגה בצורה פשוטה ונוחה במחיר שאינו עולה על 100 שקלים והמשלוח חינם.

דיבורית

טיפים להתקנת דיבורית ברכב

בין שבחרתם בדיבורית קבועה או בדיבורית ניידת, חשוב שתוודוא כי הדיבורית עצמה אינה מותקנת סמוך לפתחי האוורור של המזגן שכן משבי הקור או החום שיפיק המזגן עלולים לפגוע באיכות השמע של השיחה וידרשו מכם לשנות את מיקומה בכל פעם מחדש.

נקודה חשובה נוספת היא התקנת המיקרופון במיקום נוח וזמין. בלא מעט מקרים המיקרופון ממוקם רחוק יחסית מהנוהג ברכב וזה נדרש לנוע במהלך הנהיגה על מנת שישמע באופן ברור במהלך השיחה. הקפידו לבצע בדיקות שמע לפני הקביעה הסופית של הדיבורית ולפני היציאה לנהיגה, כך שתוכלו ליהנות מהדיבורית במהלך הנהיגה וכמובן – לנהוג בצורה בטוחה.

שוק הדיבוריות רחב מאד, אבל אין זה אומר שאם אתם שוכרים רכב, תדרשו להיפטר ממאות שקלים רק כדי שתוכלו לדבר בטלפון בזמן נהיגה. אנחנו בהחלט ממליצים לכם לגשת ולבדוק את הדיבוריות השונות ברחבי הרשת וליהנות מפתרון בטיחותי ונוח במחיר זול במיוחד.

נסיעה בטוחה.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן