להצעת מחיר משתלמת התקשרו: 03-5794076 | ללא חיוב בשבתות ובחגי ישראל !

השכרת רכב – אביזרים למכונית לנסיעה עם ילדים

כל מי שיש לו ילד אחד לפחות, כבר יודע שמרגע שהילד הגיע לעולם, הספונטניות החליפה את מקומה בתכנון והיערכות – במיוחד כשזה כרוך בנסיעות. כיחיד או כזוג רווקים, הדבר הכי קל שהיה זה להכנס למכונית ולנסוע; פשוט לקחת ארנק, טלפון נייד ומפתחות, ולצאת לדרך. החל מהרגע שבו הילד הראשון מגיע לעולם, די קשה רק להיכנס לרכב ולנסוע; יש צורך בהיערכות מוקדמת לנסיעה.

נסיעה עם ילדים מצריכה תכנון, חשיבה מוקדמת והיערכות וזה לא משנה אם הם נולדו הרגע, או חוגגים היום את גיל ארבע. עד לרגע שהילד לא הופך עצמאי לחלוטין ומכין לעצמו את כל מה שהוא צריך, האחריות מוטלת על ההורים. תפקידם של אלה הוא לדאוג שכל מה שצריך יהיה בנסיעה, כי אחרת הנסיעה עלולה להפוך לחוויה לא נעימה, במיוחד אם יש תינוק קטן שצורח רק כי שכחתם את המוצץ שלו בבית.

במסגרת ההכנות, בין אם אתם נוסעים במכונית משלכם או במכונית ששכרתם מחברת השכרת רכב בארץ , יש פריט אחד חובה: כסא בטיחות לילד. קיימים שלושה סוגים של כסאות בטיחות לרכב שיש להתאים לפי משקל הילד או גילו:

סלקל: כסא המיועד לתינוקות מיום לידתם ועד גיל שנה. לחילופין, במידה והתינוק שוקל עד 9-13 קילו, תלוי בהוראות היצרן.

כסא בטיחות: כסא המיועד לתינוקות מגיל שנה ועד לגיל ארבע. לחילופין, מתאים לילדים השוקלים מעל תשעה קילוגרם.

בוסטר: כסא המיועד לילדים במשקל של 18 קילוגרם ומעלה. הבוסטר ישמש את הילדים עד לגיל שמונה או לחילופין עד שגובהם יעלה על 1.45 מטר.

מעבר לכסא הבטיחות קיימים עוד פריטים נוספים. פריטים אלה הם כמובן בגדר המלצה ומשתנים בהתאם לגיל הילדים או אופיים, אך כדאי שיהיו איתנו בעת היציאה לדרך:

מגבונים: נכון לשני העשורים האחרונים, מגבונים נמצאים כמעט בכל בית, גם אם אין בו ילדים קטנים. הם נותנים פתרון מצוין ותחליף לשטיפת לכלוך על ידי מים, לקינוח אף, לניקיון של כתם על הבגד ועוד. לכן, גם בנסיעה, כדאי כי תהיה חבילה אחת נגישה לכל תקלה או בעיה שהיא. מגבונים הם גם דרך מאוד נוחה לנקות את הרכב מבפנים לפני שמחזירים אותו לסוכנות השכרת הרכב. אם יש לכם ילדים אתם יודעים למה הניקיון הזה נחוץ…

בקבוק מים: בין אם חורף או קיץ, ילדים מוצאים את עצמם תמיד צמאים. הם יהיו מעוניינים לשתות אפילו יותר ברגע שמתברר שלא הבאנו איתנו מים לדרך. חשוב להכין מבעוד מועד בקבוק עם פיה המותאמת לילד; בקבוק של ליטר וחצי יכול להוות בעיה לילד בין שנתיים, אם הפקק שלו רגיל ולא לחיץ.

משחק לדרך: משחקים אלה יש להתאים לגילאים השונים של הילדים. הם יכולים להיות תעסוקה מצוינת, במיוחד בנסיעות ארוכות. חשוב לבחור משחק שלא מתפרק ושאין לו חלקים קטנים. לדוגמה: פאזל, או משחק השחלת חרוזים לא יתאימו לנסיעה, אבל משחק רביעיות יכול להתאים בהחלט. עבור התינוקות ניתן למצוא מספר משחקים המתלבשים על הסל קל ומושכים את תשומת ליבו של התינוק ומרגיעים אותו.

צלון לחלונות: במיוחד בימים החמים, כשהשמש מכה על החלון, נסיעות באמצע היום יכולות להיות פחות נעימות, גם אם המזגן עובד במרץ. לכן מומלץ להצמיד צלון לחלונות של הנוסעים מאחור על מנת להקל על החום.

חטיף לדרך: גם חטיף הוא דבר-מה שיכול להעסיק את הילדים למשך כמה דקות. חשוב לבחור חטיף שהילדים באמת אוכלים, אחד כזה שמלכלך כמה שפחות, ואם יצאתם לנסיעה ארוכה, אז קחו איתכם יותר מאחד. קחו בחשבון כי לחטיפים העשויים שוקולד יש נטייה להימס ביד – לכן ציידו את הילדים גם במגבון לצידם טרם פתיחת החטיף.

מוזיקה לילדים: יש הרבה ילדים שהשמעת מוזיקה שהם אוהבים יכולה להעסיק אותם למשך זמן רב. נכון שזה לרוב מתנגש עם המוזיקה אותה ההורים אוהבים לשמוע, אך לעיתים, בשביל כמה דקות של שקט, שווה להתפשר. במידה והילדים שלכם כבר יחסית גדולים, שקלו לצייד אותם במכשיר MP3 עם אזניות תואמות, וכל השירים שהם אוהבים. כך, שני הצדדים יהיו מאושרים.

שקית להקאה: יש לא מעט ילדים הסובלים מהקאות במהלך הנסיעה לכן חשוב להיות מצויידים במספר שקיות, על כל מקרה (ודרך אגב: הנה עוד סיבה מצוינת להחזיק מגבונים ברכב).

לסיכום, קיימות לא מעט הכנות לפני נסיעה, בין אם היא ארוכה או קצרה. כדאי להכין הכל מבעוד מועד על מנת לצאת לדרך רגועים ונינוחים ולדעת שכל הציוד הנדרש נמצא איתכם.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן