השכרת רכב – טוב לדעת עשרה דברים שאסור לעשות ברכב שכור

פעם, לפני הרבה-הרבה שנים, כשעוד הייתי צעיר ותמים, חבר טוב סיפר לי איך הוא וכמה חברים שכרו מכונית לכמה ימים ובסופם החזירו אותה למגרש החניה של סוכנות ההשכרה. הפואנטה של הסיפור הייתה שהם התעללו במכונית, “קרעו לה את הצורה”, השאירו אותה חבולה ופגועה במגרש החניה וברחו משם כל עוד נפשם בם. מאז למדתי לתהות על הסיפורים שחברים מספרים. אני תוהה אם באמת לא נאלצו לשלם על הנזקים שהם עשו למכונית; אני יודע מניסיון כמה חברות השכרה לא אוהבות נזקים שנגרמים למכונית שלהם. כיום אני מתייק את הסיפור כעוד אחד מאותם סיפורי התפארות גבריים ששמורים במיוחד לשעות הארוכות והמתות של ימי המילואים האינסופיים. אז כולנו יודעים שאסור לגרום לנזק למכונית השכורה שלנו – אלא אם כן אנחנו מוכנים לשלם השתתפות עצמית ופיצויים לחברת ההשכרה – אבל אילו עוד דברים אסור לעשות עם מכונית שכורה? אז הכנתי רשימה שאולי תהרוס כמה סיפורי מילואים אבל, מצד שני, אולי תחסוך לכם כמה הוצאות וכאבי ראש.

לעשות עבירות תנועה

זה אולי נשמע ברור מאליו כמו עניין הנזק אבל חשוב בכל זאת להזכיר: עבירת תנועה שביצעתם עם מכונית שכורה שייכת לכם ורק לכם. אם יגיע דו”ח על מהירות מופרזת לחברת ההשכרה היא תבדוק מי נהג במכונית ותעביר אותו אליכם – בתוספת דרישה לתשלום דמי טיפול, מן הסתם. תוסיפו על זה תשלום לאותו עו”ד תעבורה שתצטרכו ותבינו שכדאי להוריד את הרגל מדוושת המהירות. האיסור כולל, כמובן, גם שתיית אלכוהול ונהיגה תחת השפעת סמים.

לחנות במקום אסור

בדיוק כמו בסעיף הקודם: הדו”ח ירדוף אחריכם וישיג אתכם יחד עם תוספת תשלום.

לרדת מהכביש

אם לא שכרתם רכב מתאים לשטח, אל תרדו מהכביש. כל נזק שיגרם למכונית הוא על אחריותכם. גם אם שכרתם מכונית שמיועדת לשטח וודאו עם חברת ההשכרה מה מותר לכם לעשות ואיפה מותר לכם לנסוע. שימוש חסר אחריות יחייב אתכם בתשלום נוסף.

לצאת מהארץ ו/או להיכנס לשטחי הרשות הפלסטינית

זה קצת מגביל את הטיול שלכם אבל יש מספיק מה לראות בארץ הקטנה שלנו גם מבלי לפזול לארצות שכנות.

להוביל בעלי חיים

מותר לכם לקחת את החתול, הכלב והאוגר לטיול. אבל אם אתם רוצים להוביל תרנגולות, כבשים, פרות, סוסים ושאר חיות שאינן בידוק חיות מחמד אז כדאי לכם לשכוח מזה.

לתת לנהג לא רשום לנהוג

רק הנהג שהמופיע בחוזה ההשכרה רשאי לנהוג במכונית. אתם רוצים שעוד אנשים ינהגו במכונית? וודאו שאתם רושמים אותם בחוזה (ואולי גם משלמים תוספת במחיר ההשכרה.)

אסור לעשן

טוב, הסעיף הזה איננו נוגע לכל המדינות אלא רק לחלקן הקטן וגם לא לכל חברות ההשכרה אלא רק לחלקן – חברות שאוסרות על עישון בתוך המכונית במדינות מסוימות. במקרה ותעשנו בכל זאת תחויבו בעמלת ניקיון של הרכב. כמי שהפסיק לעשן אני מבין את העניין: מי רוצה לנהוג במכונית שיש לה ריח של מאפרה? עוד איסורים וכללים ייחודיים למדינות ייחודיות: באיטליה אסור להיכנס עם מכונית שכורה למרכזי ערים שונות ובצרפת חובה על הנהג להחזיק ערכה לבדיקת אלכוהול במכונית.

להשכיר את המכונית למישהו אחר

כן – אתם לא יכולים לעסוק בהשכרת מכוניות באמצעות שכירת מכונית והשכרתה הלאה. כמו כן אסור לתת שיעורי נהיגה – רוצים לעשות כסף? תמצאו דרך אחרת.

להסיע נוסעים תמורת תשלום

לפי החוק בישראל אסור להסיע נוסעים בתשלום במכונית שכורה.

אסור לגרור

אלא אם כן המכונית ששכרתם מצוידת בוו גרירה תקני וחברת ההשכרה מגדירה את המכונית כרכב שרשאי לגרור.

נראה לי שאפשר ליהנות ממכונית שכורה גם עם כל האיסורים הללו אבל אולי אני טועה ואני פשוט שמרן מדי. מה דעתכם?

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן