מדוע כדאי לערוך סקר והשוואת מחירים לפני סגירה עם ביטוח רכב? – טיפים

כאשר אתם שוכרים רכב אתם מקבלים כחלק מהשירות את כל הביטוחים הנלווים: מקיף, חובה וצד ג’. אבל בין מחירי הביטוח, כידוע לכם, קיימים פערים משמעותיים היכולים להשפיע על גובה התשלום שיידרש מכם. כחברה מובילה בתחום השכרת הרכב, אנחנו באביטל השכרת רכב רוצים שתדעו שבסעיף הביטוח ערכנו את כל הסקרים הנדרשים וההשוואות המתבקשות כדי שתקבלו את הביטוח הטוב ביותר במחיר הזול ביותר. לפניכם השיקולים שהנחו אותנו בבחירת ביטוחים לרכב.

איך בוחרים ביטוח רכב אידאלי? – טיפים

 1. מבינים מה זה ביטוח רכב: מבינים מה הוא מכסה, למי הוא מתאים ובאיזה הקשר יש לעשותו ולממשו. חשוב להבין מושגים רבים הקשורים לעולם זה, כגון השתתפות עצמית, דמי כינון, מוסכים בהסדר וכדומה.
 2. מבינים מה הם הצרכים שלכם: כמה אתם נוסעים, האם זרים נוהגים ברכב הזה או שמא רק בני הזוג, האם יש נהגים צעירים שמשתמשים ברכב  ועוד – כל אלה משפיעים על הביטוח שתבחרו.
 3. מבינים מה הם הביטוחים הקיימים: בוחנים אילו ביטוחי רכב קיימים ומי הן החברות שמציעות אותם ומתחילים להשוות בין הביטוחים – לא רק בין המחירים, אלא גם בין הפוליסות עצמן, ההגבלות, ההצעות, התנאים וגם גובה הפרמיה. (מומלץ להתחיל בבדיקה כאן)
 4. מבינים מה כולל הביטוח: במהלך ההשוואה בין ביטוחי הרכב חשוב ביותר לבחון היטב את כל סעיפי הביטוח. מומלץ להתעמק בחוזה הביטוח ולקרוא שוב ושוב בשבע עיניים את האותיות הקטנות. כל סעיף וסעיף חשוב ביותר, אבל יש כמה סעיפים שחשיבותם עולה על חשיבות כל היתר.

התמקדו בעת בחירת ביטוח רכב בנושאים הבאים:

 1. השתתפות עצמית: כמה תצטרכו לשלם ומתי בעת מימוש הביטוח.
 2. דמי כינון: כולם מכירים את המושג השתתפות עצמית ונוהגים לבחון אותה ואת עלותה. אבל מבוטחים רבים מופתעים לפגוש במושג חדש ופחות מוכר בעל משמעות דומה – דמי כינון. אלה הם כספים שנגבים מהמבוטח בעת תביעת הביטוח. על כן חשוב לבחור בפוליסה שכוללת סעיף הפוטר מדמי כינון הנזק.
 3. ספקי שירות: לא מספיק שהביטוח מתחייב לספק שירותים כגון מוסך, תיקון שמשות, גרירה וכדומה; חשוב גם שהספקים יהיו מוכרים, טובים וותיקים.
 4. רכב חלופי: יש לוודא כי תקבלו רכב חלופי בעת הצורך וכי אם תוותרו על זכות זו תקבלו במקום זאת החזר כספי.

למה כל  זה חשוב?

למה מומלץ לעשות “עבודת דוקטורט” על ביטוח רכב? הבדל של כמה שקלים בפרמיה וכולם מציעים אותו דבר, לא? מדוע יש לבצע השוואה מעמיקה ולבחון לעומק כמה וכמה ביטוחי רכב לפני שבוחרים באחד מהם?

 1. כי ההבדל בפרמיות יכול להיות משמעותי: לא תמיד מדובר בכמה שקלים, וגם אם כן, לטווח הארוך, במהלך השנים סכום זה מצטבר לסכום נכבד ומשמעותי. עם זאת, המחיר הוא לא הפרמטר היחיד שחשוב ולכן חשוב לבצע במסגרת ההשוואה בדיקה מעמיקה. רבים בודקים מה הכי זול וזה מה שמכריע. יש כל כך הרבה דברים שמשפיעים על מה יגיע לכיס שלך ביום צרה כך שלחשוב רק על המחיר זה טעות גדולה. פעמים רבות פרמיה זולה משמעה ביטוחי רכב גרועים – מה שהופך את הבחירה שלכם לחסכון שעולה ביוקר.
 2. כי לאותיות הקטנות חשיבות רבה. תמיד. ובוודאי בתחום ביטוחי הרכב.
 3. כי מה שהופך ביטוח רכב למיטבי ויעיל זה ההתאמה שלו לצרכים שלכם. ביטוח רכב שטוב עבור צביקה השכן לא תמיד מתאים לכם. הסוד הוא בהתאמה האישית ורק אם תתפרו חליפת ביטוח מותאמת למידות שלכם תמצו את המיטב מכלי זה.
 4. כי ידע זה כוח: בכל תחום, לרבות בתחום הביטוח, שליטה שלכם ברזי העניין מקנה לכם לא מעט נקודות זכות. אם תדעו במה מדובר ותכירו מושגים – תוכלו להתמקח על גובה הפרמיה, להשיג מחיר טוב ולקבל ביטוח מיטבי שיבטיח את כל זכויותיכם. הידע שלכם גם יגן עליכם ממצב בו תפסידו – לא תהיינה הפתעות, לא יהיו קיצורי דרך וסוכן הביטוח לא יעגל פינות כדי לחסוך כמה שקלים.
 5. להיות יותר מעוד מקרה: סוכן הביטוח מבטח אלפי אנשים ואתם בשבילו עוד תיק. בשבילכם, לעומת זאת, ביטוח הרכב הוא כלי מרכזי שאמור להגן עליכם, להבטיח את זכויותיכם ולמנוע מכם פגיעה אפשרית עתידית. אם תדעו את כל מה שניתן לדעת, תבינו את רוב הדברים ותקראו בעיון כל סעיף וסעיף בחוזה הביטוח, תוכלו להימנע ממצב בו מוצאים עצמם מבוטחים רבים: ביום הדין, בו קורה חלילה משהו והנפגע המבוטח בטוח שהוא מוגן, חברות הביטוח מתחילות לעשות קולות ושולפות את חוזה הביטוח בניסיון לשלם כמה שפחות. למי שיודע, מבין, בוחן, סוקר ומשווה – יש סיכוי טוב יותר שזה לא יקרה. הידע שתצברו יסייע לכם למצות בעת מימוש הביטוח את כל האפשרויות ולהגיע לעסקה הטובה ביותר.
סגירת תפריט
Call Now Button
שלח לנו הודעה
שלח לנו הודעה בוואטסאפ
הי, כאן צוות אביטל השכרת רכב, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן