להצעת מחיר משתלמת התקשרו: 03-5794076 | ללא חיוב בשבתות ובחגי ישראל !

מתחמם: כך תקררו את הרכב בימים החמים

עונת החמסינים מתקרבת בצעדי ענק ובמקביל אליה נמשכת העלייה המתמדת במחירי הדלק שמאיימים לשבור שיאים חדשים. אז בין נסיעה עם חלונות פתוחים לעמידה בפקקי התנועה המתרבים החלטנו לעצור לרגע. אנחנו שמחים לתת לכם כמה טיפים יעילים לשימוש במזגן ברכב בימים החמים.

הנסיעה ברכב היא חלק בלתי נפרד מחיינו. בין אם מדובר בנסיעה לעבודה וממנה, לאיסוף הילדים מהגן והחוגים או יציאה לבילוי, אנחנו מבלים זמן רב ברכב. הבעיה מתחילה בדיוק בתקופת האביב המלבלבת שיחד עם הפריחה מבשרת גם את בוא החמסינים והלחות הכבדה.

אז נכון, רבים מאתנו מפעילים את המזגן בעוצמה מלאה מיד לאחר ההתנעה, פשוט כדי להתקרר ומהר. אבל לא תמיד מדובר בצעד הנבון ביותר ולעיתים מדובר בלא יותר מבזבוז דלק מיותר שלא מוביל לשום משב רוח קריר.

חלונות פתוחים או מזגן?

שאלת מיליון הדולר במקרה הזה היא:האם לנסוע עם חלונות פתוחים או עם מזגן? הדעות אומנם חלוקות על כך, אך מבדיקות רבות שנערכו בנושא על ידי יצרניות הרכב העולמיות נראה שהתשובה עצמה תלויה בסוג הנסיעה שאתם מבצעים ולאו דווקא בחום ששורר מחוץ לרכב.

אם אתם נמצאים בנסיעה עירונית במהירות נמוכה, העדיפו לפתוח את החלונות. המנוע אינו נמצא בתפוקה מלאה והפעלת המזגן תוביל לצריכת דלק ולבלאי גדול יותר במנוע שלא לצורך. בנסיעה בין עירונית העדיפו לסגור את החלונות, שכן חיכוך האוויר ברכב עם חלונות פתוחים יגביר עוד יותר את צריכת הדלק שממילא פועל במלוא התפוקה.

קודם יוצאים אחר כך נכנסים!

ימי החום הגדול אינה מעלים רק את הטמפרטורה באוויר אלא גם חושפות אותנו לעוצמת קרינת שמש גבוהה במיוחד. לכן, בימים מסוימים אנחנו יכולים למצוא את עצמנו חוזרים אל אוטו לוהט גם אם עזבנו אותו לזמן לא ארוך. עוצמת הקרינה הופכת את הרכב לקופסת חימום שמחממת בפועל כל פריט שנמצא בה מהפח ועד למושבים.

כשאתם חוזרים לתוך רכב לוהט, הקפידו לפתוח תחילה את החלונות ולאפשר לרכב להיפטר מעודפי החום שנקלטו בו בשל קרינת השמש והתחילו את הנסיעה כשהחלונות פתוחים. רק לאחר שתרגישו ירידה קלה בחום הפעילו את המזגן בהתאם לסוג הנסיעה בה אתם נמצאים.

מה המצב?

כמו כל נקודות המפתח שהצגנו, התקפות לרכב הפרטי שלכם או לרכב שזה עתה שכרתם, גם נקודה הבאה תקפה לכל הרכבים באשר הם, אבל היא מגיעה לידי ביטוי בעיקר בעת שכירת רכב: אינכם מכירים כל כפתור ונורית ברכב ואתם נדרשים להסתגל לסביבת נהיגה חדשה לחלוטין בתוך זמן קצר.

בשלב זה אנחנו רוצים להציג נקודה בעייתית שרבים מאתנו כלל לא שמים לב אליה והיא מצב התפוקה של המזגן ברכב. אם כבר הפעלתם את המזגן ברכב חשוב מאד שתוודאו להיכן מכוונים הווסתים שלו. כל אחד מהווסתים חשוב באופן שונה לתפקוד יעיל של המערכת ושילוב נכון שלהם יכול לקרר את הרכב במהירות שיא ובצריכת דלק נמוכה.

הקפידו לוודא כי וסת התצורה מכוון אל פני הנוסעים כדי להפיק את מלוא הקור דרך הפתחים העליונים. אם תרצו לחלק את העוצמה לכל הרכב בחרו כוונו אל פני הנוסעים ואל רגליהם כדי ליצור סירקולציית אוויר קר שתוביל לקירור מהיר. בנוסף, הקפידו לוודא כי עוצמת הקירור והטמפרטורה מכוונות רק לכשני שליש כדי למנוע בזבוז.

לסיכום, ימי הקיץ החמים ברכב והעליה במחירי הדלק אינם נעימים בעבור כל אחד, בין שמדובר בבעל רכב פרטי או בנהג ברכב שכור. אבל, עם שימוש נכון בכלים שעומדים לרשותנו נוכל לקרר את הרכב במהירות גבוהה במיוחד מבלי להיגרר להוצאות גדולות מדי.

סגירת תפריט
Call Now Button