להצעת מחיר משתלמת התקשרו: 03-5794076 | ללא חיוב בשבתות ובחגי ישראל !

שישה תמרורים שהספקנו לשכוח מאז מבחן התאוריה

חלק גדול משגרת היומיום עוברת באוטומט. קמים בבוקר, מתארגנים, מעירים את הילדים, הולכים לעבודה – הכול על אוטומט. רק כשקורה משהו אחר, או מיוחד, אנחנו עוצרים לרגע ובודקים מה שונה במה שעשינו עד היום, או מה מצריך את תשומת ליבנו.

כך אנחנו גם על הכביש. רובנו הגדול שכח די מזמן מה המשמעות של מספר לא מבוטל של תמרורים. אנחנו נוטים לזהות את אלה שאנחנו פוגשים בשגרה – תמרורים כמו עצור, אין כניסה או תן זכות קדימה. אבל את אלה שאנחנו רואים רק לעיתים רחוקות קשה לנו לזכור; על אחת כמה וכמה את המשמעות שלהם.

הסיבה נעוצה, ככל נראה, בכך שאנחנו לרוב נוסעים באותן הדרכים. בין אם זה למשפחה, לעבודה, לבתי הספר או לכל מקום אחר בו אנו נוסעים כל יום. אנו רגילים לראות רק את אותם התמרורים המוצבים בדרכים שבהן אנו נוסעים.

לכן רענון הזיכרון שלנו בכל הנוגע לכל אותם תמרורים נשכחים הוא הכרחי. התמרורים המצוינים כאן הם רק דוגמא. יתכן ואתם זוכרים את אלה המופיעים כאן ומכירים את המשמעות שלהם, אך סביר להניח כי ישנם תמרורים אחרים שאינכם זוכרים. למען הבטיחות שלכם ושל אלה הנוסעים אתכם על הכביש מומלץ לרענן את כל התמרורים אחת לתקופה (למשל כאן), או בכל עת שראית תמרור בכביש והתקשת לזכור מה המשמעות שלו.

מעבר לכך שחובה עלינו לדעת מהי המשמעות של התמרורים מבחינה בטיחותית, ישנה חשיבות כפולה ומכופלת לרענן את חוקי הנהיגה ולהכיר מחדש את התמרורים כשאנו מתעתדים לשכור רכב. לרוב, אנו נוהגים לפנות לסוכנות השכרת רכב כשאנו עומדים לצאת לטיול, לנסיעה לאירוע או לכל סיבה אחרת המעידה כי משהו בשגרה שלנו השתנה. לכן, מחובתנו לעשות את כל מה שאפשר על מנת שהנסיעה תעבור בשלום ובביטחה.

 

להלן שישה תמרורים שיתכן ושכחנו מאז לימודי התיאוריה:

תמרור מספר 112תמרור מספר 112: התמרור מתאר שני מלבנים עם פסים בשחור ובלבן. הוא שייך למשפחת תמרורי האזהרה וההתראה. פירושו של התמרור: מעבר צר או מכשול. במידה והוצב התמרור בצד אחד של הדרך בלבד, אזי פירושו מכשול באותו צד של הדרך. הקוים האלכסוניים מוטים מטה כלפי מרכז הנתיב הסמוך.

 

תמרור מספר 150תמרור מספר 150: התמרור מתאר משולש כשקצהו כלפי מעלה ובתוכו צורה של סימן קריאה.הוא שייך למשפחת תמרורי האזהרה וההתראה. פירושו של התמרור: מקום מסוכן שאין שלגביו תמרור מיוחד אחר. הוריית התמרור תקפה רק בדרך שלפניך. אם התמרור הוצב מעל הכביש, הורייתו תחול רק על הנתיב שמתחתיו הוצב.

 

תמרור 309תמרור 309: התמרור צורתו מרובע שניצב על קודקוד והוא שייך למשפחת תמרורי זכות הקדימה. פירושו של התמרור: זכות קדימה בדרך שייכת לנהג הנוהג ברכב. הוריית התמרור תקפה עד לצומת או עד למחלף הקרוב, או עד לתמרור 310 – אותו התמרור עם פס שחור החוצה אותו באלכסון. למרות הוריית התמרור, יש לזכור כי זכות קדימה מקבלים ולא לוקחים.

 

תמרור 401: התמרור עגול עם מסגרת אדומה, כשחלקו הפנימי צבוע לבן. הוא שייך למשפחת תמרורי איסורים והגבלות. פירושו של התמרור: הכביש סגור לשני הכיוונים ולכל הרכבים. הוריית התמרור תקפה בכביש שבו הוא הוצב.

 

תמרור 403תמרור 403: צורת התמרור היא של מלבן דק ומאורך ומופיעים בו פסים אלכסוניים באדום ובלבן. הוא שייך למשפחת תמרורי איסורים והגבלות. פירושו של התמרור: הדרך שלפניך חסומה. במידה והוצב תמרור המורה על כיוון כלשהו, מותר להתקדם בנסיעה רק בכיוון שצוין בתמרור. הוריית התמרור תקפה למקום החסימה בלבד.

 

תמרור 405תמרור 405: תמרור עגול ובתוכו מכונית ותחתיה רכב דו גלגלי ממונע. הוא שייך למשפחת תמרורי איסורים והגבלות. פירושו של התמרור: הכניסה אסורה לכל הרכבים בעלי המנוע. הוריית התמרור תקפה בכביש שלצידו הוצב התמרור.

 

לסיכום, קיימים מספר רב של תמרורים שקרוב לוודאי שאיננו זוכרים. למען הבטיחות שלכם ושל הנוסעים איתכם ברכב או ברכבים לידכם, מוטב כי תרעננו את החוקים והתמרורים טרם תצאו לנסיעה.

נסיעה בטוחה.

***

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן