מתאים לי: איך נבחר את הרכב הנכון בעת שכירת רכב?

אין דבר כזה מכונית נכונה או לא נכונה, יש רק מכונית מתאימה או לא מתאימה למטרות שלנו ולסיבות שבגללן אנחנו שוכרים מכונית. על מנת להתאים את הרכב באופן מיטבי למטרה שלשמה אנחנו שוכרים אותו, יש להידרש אל שיקולים שונים. בשורות הבאות נפרט כמה מהשיקולים העיקריים. ניתן לדבר על שאלות שאותן עלינו לשאול את עצמנו ושהתשובות שנענה עליהן יגלו לנו מהי המכונית המתאימה עבורנו.

  • השאלה הראשונה שאנחנו אמורים לשאול את עצמנו כאשר אנחנו מתכוונים לפנות לחברת השכרת רכב היא: האם יש בו די מקומותלהכיל את מספר הנוסעים האמורים לנסוע בו?
  • השאלה השנייה מתחלקת לשתי תתי-שאלות: מה הייעוד של הרכב (טיול משפחתי?בארץ או בחוץ לארץ? ספורט אתגרי?) ומה היעד(האם אנחנו מתכוונים לגמוא מרחקים? או להסתפק בנסיעה בתוך העיר?).
  • מה מרחק הנסיעה? תשובה לשאלה זו, אמורה, בין השאר, להיגזר מתשובה לשאלה הראשונה: לנסיעות קצרות אנחנו עשויים להסתפק במכונית ששלושה אנשים יכולים להיכנס בה (גם אם בדוחק) אל המושב האחורי. בנסיעה ממושכת בטיול בחוץ לארץ, לעומת זאת, שאליה אנחנו לוקחים עמנו ציוד וצידה לדרך, ושבה אנחנו רוצים ליהנות מנוחות ומרווחה, ודאי נרצה מכונית המיועדת לשבעה עד תשעה אנשים, כגון מיני ואן.
  • מה גיל הנוסעים? שיקול חשוב שיש לשקול אותו, לבד מכמות הנוסעים, הוא הגילאים שלהם. מאחר  שילדים, שהחוק מחייב התקנת כיסא בטיחות (והגבהה) עבורם, תופסים בשל כך, יותר מקום, ייתכן כי גם אם אנחנו חמש נפשות, הכוללות שני ילדים קטנים, נעדיף לשכור מכונית גדולה יותר.
  • כביש מסוכן? אם אנחנו מתכננים שכירת רכב בחוץ לארץ לטיול בתוואי שכולל מסלול שיש בו הרים וירידות תלולות, נידרש לרכב יציב, עמיד, עם אחיזה טובה על הכביש.
  •  כמה זה עולה? היות שהשיקול הכספי הוא – כצפוי – שיקול מרכזי בבחירת רכב, במידת האפשר רצוי להעדיף רכב עם מנוע דיזל שהשימוש בו זול יותר מאשר ברכב עם מנוע בנזין.
  • עבודה או בילויים? אם אנחנו שוכרים רכב לצרכי עבודה, טבעי שנעדיף רכב שעשוי לאפשר לנו להפוך “שעה אבודה לשעת עבודה”, כמובן תוך שמירה קפדנית על חוקי התנועה והימנעות מוחלטת מדיבור בטלפון נייד שמחזיקים ביד. למשל: רכב מרווח, שניתן להתקין בו דיבורית ומכשיר ניווט לווייני ולהסתייע בהם לאיתור מהיר של מקומות ולהגיב בזמן אמת על דרישות של ספקים, לקוחות ועוד.
  •  יורדים לשטח? שכירת רכב לנסיעת שטח מחייבת, באופן טבעי, רכב שניתן לנהוג בו גם בתנאי שטח קשים – סלעיים ובוציים – עם שלדה ומתלים גבוהים ועם כל הציוד הדרוש לתיקון תקרים. אפשר לבצע נסיעות שטח עם רכב מסוג ריינג’ר, ג’יפ או האמר.
  • כביש משובש? כאשר אנחנו שוכרים רכב בחוץ לארץ רצוי לברר ולוודא, מבעוד מועד, מה מצב הכבישים במדינות בכלל ובערים או בכפרים שבהם אנחנו אמורים לנסוע בפרט. דרך אגב: חשוב לדעת האם יש חוקי תנועה כל שהם שאי ציות להם עלול לגרום לקנסות כבדים ואף להורדה, חלילה, מהכביש. נתונים אלה עשויים להתברר כחשובים ואף כקריטיים לא פחות מאשר סוג הרכב שנשכור.

לסיום שתי הערות חשובות:

·         בכל רכב שהוא יהיה עלינו להקפיד לחוקי התנועה ולשמור על תרבות נהיגה תקינה. בכל רכב שנשכור יהיה עלינו לנהוג באחריות ובזהירות, תוך שמירה על ערנות מתמדת.

·         רצוי לשמוע בעצת אנשי המקצוע של חברת ההשכרה, לספק להם מידע רב ומפורט ככל שאפשר על מספר הנוסעים, על יעדי הנסיעה, על משך הזמן שלה וכל נתון שעשוי לסייע להם להציע לנו את הרכב המיטבי עבורנו.

בואו להכיר את מגוון הרכבים להשכרה שלנו – אביטל השכרת רכב שירותי השכרת רכב ללקוחות פרטיים, עסקיים, ומוסדיים, תוך התמחות מיוחדת במגזר הדתי.

סגירת תפריט
Call Now Button
שלח לנו הודעה
שלח לנו הודעה בוואטסאפ
הי, כאן צוות אביטל השכרת רכב, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן