איך להישאר רגועים בנסיעה עם ילדים

עשה זאת בעצמך: משחקים לילדים עבור נסיעות ארוכות

כל הורה מכיר זאת. כל המשפחה נכנסת למכונית, מתחילים לנסוע, ואז זה מגיע: “הוא לקח לי”, “תגידי לו”, “מתי כבר נגיע”, “משעמם לי”, צביטות, ואולי אפילו קצת מכות… בלגן!
בהדרכה זו נלמד כיצד להכין משחקים פשוטים שיעסיקו את הילדים בנסיעות ארוכות (ועם כמה ילדים במושב האחורי, לפעמים גם נסיעה של חצי שעה היא נסיעה ארוכה…).

ערכת הרכבת מודלים
.

ציוד:

  • עבור כל ילד: קופסת פח קטנה או קופסת פלסטיק קטנה, עם מכסה
  • מיני מרשמלו
  • קיסמים

הוראות:
שימו בכל קופסא מיני מרשמלו וקיסמים. תנו לילדים להרכיב מהם מבנים שונים, כאשר הקיסמים הם המחברים והמרשמלו מהווים את הפינות.
בסוף ההרכבה אפשר גם לאכול! או לפרק ולשמור בקופסה לנסיעה הבאה.

בינגו סימני דרך

הכינו במעבד תמלילים (למשל: MS Word) טבלה, שבכל תא שלה יש תמונה של סימן דרך או עצם כלשהו שצפוי כי תיתקלו בו בדרך. לדוגמא: תמרור עצור, רמזור, פרה (לנסיעות לגליל…), ים, תחנת דלק וכו’. הילדים צריכים למצוא את העצמים השונים ולסמן אותם בדף.
אפשר להפוך זאת לתחרות, שבה המנצח הוא מי שמסיים ראשון לסמן את כל התאים בטבלה שלו.

דוגמא לטבלה כזו:
.

משחק “מצא את המכונית”

הכינו 2 שקיות – באחת פתקים בצבעים שונים, ובשנייה פתקים עם סמלי מכוניות שונות. כל ילד צריך לקחת פתק מכל אחת מהשקיות, ולאתר בכביש מכונית מהדגם ומהצבע שבחר. ממשיכים כך עד שמשתמשים בכל הפתקים.

משחק ה-א’-ב’
בוחרים את אחת מאותיות ה-א’-ב’, והמשתתפים צריכים למצוא 3 עצמים בדרך שמתחילים באות שנבחרה. לדוגמא: מ’ – מכונית, מקדונלד’ס, מעבר חציה.

יצירה עם מנקי מקטרות
מנקי מקטרות הם חומר יצירתי זול, נייד ולא מלכלך, שילדים מאוד אוהבים. כתעסוקה לידיים הקטנות ניתן ליצור ממנו דברים רבים, כגון פרחים, בעלי חיים, פרפרים ועוד. הילדים יכולים גם לשחק איתם לאחר מכן.
.
.

משחקים אחרים שאינם דורשים הכנה מוקדמת הם למשל “20 שאלות” או “ארץ עיר”. העיקר שתיהנו גם מהדרך אל היעד.

סעו בזהירות!

***

אביטל השכרת רכב – שירות מעולה וייחודי

חברת אביטל השכרת רכב חרטה על דגלה מתן שירות מעולה ללקוחותיה. אנו מעסיקים עובדים מקצועיים ומנוסים בתחום, ומבטיחים ללקוחותינו שירות אמין, אדיב, מקצועי ומהיר. לרשותכם מענה במשך עשרים וארבע שעות ביממה. אנחנו משכירים מבחר רחב של מכוניות. מכוניות עם תיבת הילוכים ידנית או אוטומטית, רכב מסחרי ועוד.
חברתנו שומרת שבת, ועל כן איננו גובים תשלום עבור הנסיעה בשבתות ובחגי ישראל, למעט תשלום עבור ביטוח הרכב.

אנו מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה!

מקור המאמר:

עשה זאת בעצמך: משחקים לילדים עבור נסיעות ארוכות

מאמרים קודמים בסדרה:

איך לעבור את הנסיעה הארוכה עם הילדים בשלום בעזרת חמישה משחקים פשוטים

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן