איך לבחור רכב מסחרי להשכרה

חברות השכרה רבות מציעות שירותי השכרת רכב מסחרי ללקוחות שזקוקים למכונית מסחרית. בין הלקוחות ניתן למצוא עסקים שונים הנזקקים לשירותי השכרת רכב לתקופה ארוכה או קצרה, וגם צרכנים פרטיים שמבקשים לשכור מכונית מסחרית עקב צרכים נקודתיים שונים. רבים מהלקוחות שנזקקים לרכב מסחרי אינם מומחים בענייני מכוניות בכלל או מכוניות מסחריות בפרט. עבור אנשים אלה הרכבנו מדריך קצר שידריך אותם בנבכי ההתלבטות שבפניה הם עומדים: איך לבחור מכונית מסחרית מתוך ההיצע של חברה שמציעה שירותי השכרת רכב מסחרי?

כזכור, יש לבחור מכונית בהתאם למטרה שעבורה אנחנו זקוקים למכונית מסחרית. נקודה חשובה היא היחס בין הנוסעים למטען במכונית. אפשר לחלק בגדול את הדגמים השונים של מכוניות מסחריות שמציעות החברות  לשני סוגים: מכוניות שנותנות עדיפות למטען ומכוניות שנותנות עדיפות לנוסעים.

כיוון שלרובינו אין ניסיון בנהיגת רכב מסחרי גדול, כדאי להקדיש קצת תשומת לב לרמת הקושי הכרוכה בתפעול של רכב מסחרי. הדגמים שמציעות חברות השכרה אינם אולי מסובכים במיוחד לתפעול אבל הגודל של המכונית שאליו אנחנו לא רגילים יכול לפגוע ביעילות הנהיגה שלנו ואף לגרום לסיכון מסוים. אל תבחרו מכונית מסחרית שאותה לא תוכלו לתפעל. ישנם דגמים של מכוניות מסחריות שצריך להשאיר לנהיגתם של נהגים מומחים.

אצל חברות השכרת רכב אפשר למצוא כיום דגמי מכוניות מסחריות שמשלבות נוחות של מכונית פרטית עם היכולות של רכבים מסחריים. שווה לבדוק את הדגמים הללו במידה והם עונים על הצרכים שלנו ונכנסים בתוך גבולות התקציב שלנו.

במידה שאנחנו לא בטוחים עדיף לשכור רכב גדול מדי ולא רכב קטן מדי. ליתר בטחון כדאי גם לבדוק כמה יעלה לנו להחליף רכב ברגע האחרון במידה שגילינו שטעינו בחישוב הגודל.

כמו בכל מקרה של שכירת רכב, הבחירה בחברה הנכונה היא קריטית אם רוצים לקבל תוצאות טובות. בחירת חברה דומה בהרבה דברים לבחירת חברת השכרת רכב כשאנחנו זקוקים למכונית רגילה. עם זאת, יש לזכור שלא כל חברת השכרה יכולה להציע מגוון מספיק של רכבים מסחריים וייתכן שאם המגוון מצומצם לא תוכלו לבחור את המכונית שמתאימה בדיוק לצרכים שלכם. זכרו לבדוק גם האפשרות לקבלת רכב חלופי במקרה שהרכב ששכרתם מתקלקל. מכונית מקולקלת עם הרבה מטען והרבה נוסעים מציבה קשיים מיוחדים אפילו יותר מנסיעה פשוטה עם רכב בגודל רגיל. גם רמת התחזוקה של הרכבים מקבלת משנה חשיבות כאשר שוכרים רכב מסחרי. רכבים גדולים דורשים תחזוקה מיוחדת ולעיתים הם צריכים לעמוד בעומסים כבדים במיוחד. כדאי לכן לוודא שהחברה שבחרתם היא בעלת ניסיון מספיק בתחום.

לסיכום, צריך לזכור שישנם הרבה מאד דגמים של מכוניות מסחריות. למרות שנתנו כמה קווים כלליים ושיקולים כדי לסייע למי שמחפש לשכור מכונית מסחרית, כדאי להשקיע בנוסף על כך בבדיקה באתרים שונים באינטרנט שבהם אפשר למצוא מידע על מכוניות מסחריות כדי להכיר טוב יוותר את ההיצע הקיים. אם ניתן להתייעץ עם מכר בעל ניסיון בתחום של מכוניות מסחריות הדבר יכול לעזור. ישנם גם חברות השכרת רכב  שישמחו לתת לכם עצה או שתיים שתוכלנה לעזור לכם בתהליך הבחירה. האפשרות לשכור מכונית מסחרית  הופכת את החיים לפשוטים יותר. אין צורך להחזיק צי רכב גדול על בסיס קבוע, להיות תלויים תמיד בחברות הובלה ושילוח או לארגן שיירות של מכוניות כדי לצאת לטיול רב חברים. מעט מחשבה והשקעה יסייעו לכם לנצל את האפשרויות הרבות הגלומות בעולם של השכרת רכב מסחרי.

 הערה: רשאים לנהוג ברכב מסחרי גדול (רכב במשקל 3.5 טון ומעלה): בעלי רישיון ג׳ וכן בעלי רישיון ב׳ שהוצא לפני 2007.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן