הבדלים בנהיגה בין רכב פרטי לרכב מסחרי

במקרים שבהם אתם צריכים להוביל מטען רב או מתכננים להסיע מעל חמישה נוסעים, מומלץ לשכור רכב מסחרי. כשמחליטים על כך יש לזכור שישנם כמה הבדלים בין נהיגה ברכב פרטי ובין נהיגה ברכב מסחרי – יש לקחת זאת בחשבון גם בעת ההשכרה וגם בעת הנהיגה.

רישיון נהיגה

רישיון נהיגה לרכב פרטי הוא רישיון בדרגה B. אם יש לכם רישיון נהיגה כזה, תוכלו לנהוג גם על רכב מסחרי במשקל כולל מותר עד 3,500 ק”ג, המסיע עד לשמונה נוסעים בנוסף לנהג. מעבר לכך, במשקל או בנוסעים, יש כבר צורך ברישיון נהיגה בדרגת C1. לנהיגה ברכבים של חברת אביטל השכרת רכב אין צורך ברישיון נהיגה מעבר לדרגה B.

סוגי הרכב

בניגוד לרכבים פרטיים, שרובם דומים אחד לשני פחות או יותר, ישנם סוגים שונים של רכבים מסחריים. חלקם מתאימים יותר להובלת מטען, וחלקם מתאימים יותר להסעת נוסעים. עליכם לבחור ברכב המתאים לצרכים שלכם.

אם הדגש הוא על הסעת נוסעים, כדאי לבחור ברכב שיש בו מספיק מקומות ישיבה ומאפשר נסיעה בטוחה ונוחה עבור הנוסעים. לעומת זאת, אם הצורך הוא בהובלת מטען, יש לבחור ברכב עם נפח גדול ונוח להעמסה שיאפשר לכם להוביל את המטען בנוחות. גם סוג המטען הוא משמעותי: האם עליכם להוביל מטענים קטנים ועדינים או מטענים גדולים? יש לקחת את כל השיקולים האלו בחשבון – הם גם משפיעים על הנהיגה שלכם בסופו של דבר.

מטען ומשקל מותר

לעומת המקום המוגבל שיש בתא המטען של רכב פרטי, גודלו של הרכב המסחרי עלול לתת לכם את האשליה שניתן להוביל בו הכול וכמה שרוצים, אולם אין זה כך. לכל רכב יש מגבלה על משקל המטען שמותר להוביל בו, ויש להקפיד שלא לעבור אותו, גם אם נדמה לכם שיש מקום להעמיס עוד ועוד חפצים. לא רק שהדבר אינו חוקי, הוא גם אינו בטיחותי, משפיע על היציבות של הרכב ועלול לסכן אתכם.

מגבלות ראות

ברכבים מסחריים בדרך כלל לא ניתן להסתמך על החלון האחורי במהלך הנהיגה ולכן יש שימוש נרחב ביותר במראות הצד. הדבר מגדיל את החשיבות של כיוון נכון של מראות הרכב. ודאו ששדה הראייה שלהן רחב מספיק והקדישו זמן לכיוון שלהם בצורה מיטבית.

חניה

גם בחניה עם רכב מסחרי יש לקחת בחשבון כמה שיקולים שאינם עולים כשמדובר ברכב פרטי. רכב מסחרי לא יכול להיכנס לכל החניונים המקורים (בגלל מגבלת גובה). כמו כן יש לשים לב שהחניה אינה צרה מדי עבורו, שאינו מפריע לרכבים אחרים, שאינו חוסם חלק מהדרך ושהנהגים של הרכבים החונים משני צדדיו יכולים להיכנס ולצאת מרכבם בלי בעיות.

גרירה

רכבים מסחריים מגיעים בדרך כלל גם עם וו גרירה. לבעלי רישיון נהיגה בדרגה B מותר לחבר לרכב גורר במשקל של עד 1500 ק”ג. אם בכוונתכם להשתמש בגורר כדי להוביל מטען, יש להקפיד על עמידה במגבלה הזו. נהיגה עם גורר היא בעייתית יותר, ויש לשים לב במיוחד בעת פניות וסיבובים ובעת ביצוע חניה.

הערה: רשאים לנהוג ברכב מסחרי גדול (רכב במשקל 3.5 טון ומעלה): בעלי רישיון ג׳ וכן בעלי רישיון ב׳ שהוצא לפני 2007.

באביטל השכרת רכב נשמח לעזור לכם לבחור את הרכב המסחרי המתאים ביותר לצרכים שלכם, כך שתגיעו ליעדכם בבטחה ובהצלחה.

סגירת תפריט
Call Now Button
שלח לנו הודעה
שלח לנו הודעה בוואטסאפ
הי, כאן צוות אביטל השכרת רכב, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן