הרכב שלכם כבר מוכן לקיץ?

ימי הקיץ מתקרבים אלינו בצעדי ענק ומביאים איתם טמפרטורות גבוהות במיוחד, לצד אחוזי לחות שאינם מפסיקים לטפס ולהפוך את השהייה בחוץ לכמעט בלתי אפשרית. החום והלחות הכבדים אינם משפיעים רק עלינו, אלא פוגעים בקלות גם ברכבים שלנו. אז מה עושים? הכנו בשבילכם כמה טיפים שימושיים.

בין שמדובר ברכב הפרטי שלנו או ברכב שזה עתה שכרנו, עומס המלווה אותנו בתקופת הקיץ מחייב אותנו לשמור על הרכב שלנו יותר מאשר בכל תקופה אחרת בשנה כדי להימנע מנזקים שונים שיכולים להיגרם לפח, לריפודים או לחלקים נוספים ברכב.

אז מאיפה מתחילים? ואילו פעולות חשוב לבצע כדי לשמור על הרכב מפני נזקי השמש היוקדת? כדי שתצליחו לעמוד במשימה ולשמור על הרכב מפני הנזקים השונים, החלטנו להציג בפניכם כמה נקודות מפתח מועילות במיוחד.

שמרו על רכב נקי

השמש היוקדת של תקופת מאי-אוגוסט הופכת את הרכב שלנו לקופסת חימום במהירות שיא. מלבד הריחות הלא נעימים שיפיקו פריטי מזון שונים שנשכחו ברכב, החום העז יכול להוביל גם לנזקים לריפוד ולחלקים נוספים ברכב בקלות יתרה.

כדי לשמור על רכב נקי, אינכם מחויבים לסור בכל שבוע אל שטיפת הרכבים האוטומטית, אלא פשוט לוודא כי לא השארתם ברכב פריטים שיכולים לפגוע בבד הריפוד כמו עטיפות של דברי מתיקה שונים ואפילו חלקי פלסטיק צבועים שיחליטו להיפרד מצבעם ולהכתים את המושבים. גם ריקון הפח בסיום הנסיעה יכול בהחלט להועיל.

ווקס – לא לעשירים בלבד

הבילוי המועדף על מרבית הישראלים בחסות החום הכבד הוא כמובן רחצה במי הים הקרירים. אבל מלבד המים הקרים, סביבת הים עמוסה ברסס מלח שיכול בקלות לעכל את ציפוי הצבע של הרכב ולהוביל להופעתן של נקודות וקילופים. כדי להתמודד עם הבעיה, מומלץ להשתמש במשחות ווקס להגנה על ציפוי הרכב.

את משחות הווקס תוכלו לרכוש במחיר של עד כ-100 שקלים לבקבוק בחנויות לציוד לרכב. לאחר שהשגתם את המשחה יהיה עליכם למקם את הרכב באזור מוצל ולהשתמש במטלית קטנה כדי למרוח את המשחה על הפח החיצוני. לאחר מספר דקות נגבו את שאריות הווקס מהרכב ואתם מוכנים לקיץ.

ספקו צל לפלסטיקה

כולנו מכירים את אותו צלון פלסטיק מתקפל שנועד להגן על חלקי הפלסטיקה של הרכב, אבל רבים מאתנו נוטים לזלזל בחשיבותו ולמעשה מוותרים עליו לחלוטין מבלי לדעת שאותו צלון פשוט יכול לסייע לנו לחסוך הרבה מאד כסף.

מטרת הצלון היא להגן על חלקי הפלסטיקה בחלקו הקדמי של הרכב ולמנוע מקרני השמש היוקדות, שמכפילות את עוצמתן בעשרות אחוזים במעבר דרך השמשה הקדמית, לגרום לנזק לחלקי הפלסטיקה ולהופעתם של סימנים שונים.

כדי להשתמש בצלון ביעילות הקפידו לבחור בצלון שיוכל לכסות את כל טווח השמשה הקדמית ולא יהיה בעל חלקים שעלולים להתפורר בחום השמש.  לעיתים רכישה של צלון איכותי במקום שימוש בצלון שקיבלתם בתחנת הדלק תתברר כצעד כלכלי חכם במיוחד שיסייע לכם לחסוך הרבה מאד כסף.

זכרו שאין הבדל בין רכב שכור לרכב הפרטי שלכם בכל הקשור לנזקי הקיץ: הקפידו על כמה שיותר פעולות שיסייעו לכם לשמור על הרכב, ליהנות מהנסיעה וכמובן יסייעו לכם לחסוך כסף רב בסיומה של תקופת החום הכבד.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן