השכרת רכב בארץ – שיקולים בבחירת רכב שכור

בשנת 2011 נספרו  2,683,200 כלי רכב במדינת ישראל; כך עולה מדו”ח שפורסם בחודש מאי של שנת 2012. 83% ממספר כלי הרכב הם רכבים פרטיים; 17% הנותרים מחולקים לפי החלוקה הבאה: 9.3% מחברות ליסינג, 6.1% מחברות ו-1.5% מחברות השכרת רכב בארץ או תיור.

מנתונים אלו מסתמן כי הישראלים אוהבים להחזיק רכב פרטי, גם אם העלות החודשית שלו היא יקרה. אך לעיתים ובמקרים מסוימים יש צורך לשכור רכב ולהשתמש בו באופן זמני – בין היתר בפעמים שאתם מעוניינים לצאת לחופשה או לנסיעה ארוכה והרכב הפרטי שלכם איננו אמין או מרווח מספיק לצורך הנסיעה. בנוסף, לעיתים נוח יותר לשכור רכב לצורך אירוע חגיגי מאחר והאקלים הישראלי גורם לרכבים להתלכלך ולהתמלא אבק במהירות גדולה, ולא תמיד אנו נמצא זמן פנוי כדי לנקות אותם. אלו הן רק שתי דוגמאות למקרים שבהם גם מי שברשותו מכונית פרטית יבחר לפנות לחברת השכרת רכב. כך או כך, בטרם אתם שוכרים רכב לכל תקופה שהיא, כדאי לשקול את כל הגורמים הרלוונטיים על מנת להחליט האם אתם זקוקים למכונית שכורה ואכם-כן, מהי המכונית המתאימה עבורכם.

שיקול ראשון אותו יש לבחון הוא מרחק הנסיעה.

בנסיעות קצרות שלושה אנשים יכולים להידחק ביחד במושב האחורי ולא לשבת בנוחות. בנסיעות ארוכות, לעומת זאת, זה כבר סיפור אחר. התוצאות העגומות יכולות לכלול כאבים ברגלים ובגב ותחושה כללית של חוסר נוחות קיצונית. בנוסף, במידה ואתם לוקחים איתכם ציוד רב, יתכן ותאלצו להניח אותו בין המושבים הקדמיים לאחוריים – מה שרק יוסיף לצפיפות. לכן, במקרים כאלה מומלץ לשכור מכונית המכילה מושבים רבים יותר. חברת ההשכרה מספקת רכבים בהם יש 7-9 מקומות, דבר ההופך את הנסיעה לנוחה, מרווחת ונעימה.

שיקול נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא כמות הנוסעים ברכב והגילאים שלהם.

במידה ויושבים במושב האחורי ילדים מעל גיל 8 או מעל לגובה של 1.45 מ’, אין להם צורך בכסא הגבהה. אך ילדים מתחת לגיל הזה מחויייבים בישיבה על כסא הגבהה או מושב בטיחות. מאחר וכסאות אלה רחבים, הם מצמצמים את המרחב של המושב האחורי. גם במקרים אלה מומלץ לשכור רכב גדול יותר.

בנוסף, יתכן ותוכלו לצרף אנשים נוספים לנסיעה ובכך לחסוך בעלויות. בטיולים משפחתיים לעיתים מתלווים קרובי משפחה נוספים או חברים. במקרים אלה ניתן לנסוע ברכב גדול אחד ולחסוך את עלויות הדלק הגבוהות. כך, גם החוויה המשפחתית מתעצמת והבילוי המשותף מתחיל כבר במהלך הנסיעה, טרם ההגעה ליעד.

שיקול נוסף הוא כמות הציוד אותו אתם לוקחים איתכם.

כמות זו משתנה מנסיעה לנסיעה בהתאם לאופי שלה. טיולי שטח שכוללים גם לינת לילה באוהל מצריכים ציוד רב. הציוד יכול לכלול אוהל, שקי שינה, מזרנים, בגדים ועוד; ציוד רב שלעיתים רכב פרטי לא יכול להכיל בנוחות. לכן, גם במקרים אלה מומלץ לחשוב על גודל המכונית הנדרש לכם ומתאים לכם ביותר.

דבר אחרון אותו יש לבחון הוא, מהם תנאי הדרך בה אתם מתכוונים לנסוע.

המקרה שתוואי הדרך הוא קשה ומלווה בעליות רבות, מומלץ לבחור רכב שכור חזק ובעל נפח מנוע מתאים. רכב כזה יכול לנסוע בקלות בתנאי דרך קשים ועוד לשאת בבטיחות ובבטחון את נוסעי הרכב. אם כל הנסיעה היא על כביד\ש סלול, אולי אפשר לוותר על רכב 4X4 זולל דלק.

לסיכום, קיימים יתרונות רבים לנסיעה ברכב שכור. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הרכב המתאים ביותר עבורכם וליהנות מתנאי נסיעה נעימים ובטוחים.

סגירת תפריט
Call Now Button
שלח לנו הודעה
שלח לנו הודעה בוואטסאפ
הי, כאן צוות אביטל השכרת רכב, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן