להצעת מחיר משתלמת התקשרו: 03-5794076 | ללא חיוב בשבתות ובחגי ישראל !

לשכור ולא לשכוח: מה צריך לבדוק ומה צריך להיות במכונית שכורה

מזל טוב! שכרתם אוטו! בין אם אתם יוצאים לחופשה או לעוד יום עבודה, אתם ודאי להוטים כבר לצאת לדרך. אבל מוטב שלא תמהרו ולפני שאתם מתניעים, תבדקו כמה דברים. לא רק שזו לא המכונית שלכם, רוב הסיכויים שזה איננו דגם הרכב בו אתם רגילים לנהוג, ואינכם רוצים הפתעות ברגעים הכי לא מתאימים. בשורות הבאות הכנו עבורכם רשימה של דברים שכדאי לבדוק לפני שיוצאים לדרך.

מתגים וידיות: ודאו שאתם יודעים היכן ממוקמים כל המתגים, הידיות ושאר אמצעי התפעול החיוניים לכם. בידקו את תקינות הרדיו, הרמקולים והמזגן.

אפוד זוהר עצירה בשולי כביש בין-עירוני היא מסוכנת אך לפעמים אין ברירה. אם אתם עוצרים את הרכב בדרך בין-עירונית בשל תקלה או לצורך קריאה לעזרה, אסור לכם לצאת מהאוטו מבלי שתלבשו קודם את האפוד הזוהר. האם אתם היכן נמצא האפוד הזוהר? האפוד צריך להיות מקופל באריזה ולא פרוש על גב מושב הנהג.

משולש אזהרה צאו מתא הנהג ובדקו בתא המטען את הימצאותו של משולש אזהרה תקני. המשולש צריך להיות בצבע אדום, מחזיר אור, ולכלול רגלית, המאפשרת את הצבתו על הקרקע. בעת עצירה ממושכת מוטלת עליכם החובה להציב את המשולש מאחורי הרכב, כך שייראה בבירור ממרחק 100 מטר.

פח אשפה אמנם הוא איננו אביזר בטיחות, אך הימצאותו בחלל הרכב נדרשת על-פי החוק. הוא גם יסייע לך ולנוסעים לשמור על ניקיון הרכב ולהחזירו במצב בו קיבלתם אותו.

כבלים להתנעה וערכה לתיקון פנצ’ר אמנם כשמדובר ברכב שכור, בכל מקרה של תקלה או תקר בגלגל אתם יכולים פשוט להתקשר לחברת ההשכרה – מובטחים לכם שירות תיקוני דרך, גרירה או אפילו רכב חלופי, אם הוא נכלל בחוזה ההשכרה. אבל ייתכן שנתקעתם במקום מרוחק, או שההמתנה לשירות תיארך זמן רב מסיבה כלשהיא. אולי אתם פשוט לא אוהבים להיות פאסיביים במקרה של תקלה. לכן כדאי שתוודאו שבתא המטען יש כבלים להתנעת הרכב, גלגל חלופי תקין ומנופח, מגבה (ג’ק) מכני או הידראולי, וכן מפתח לברגי הגלגלים.

ערכת עזרה ראשונה חיזרו לתא הנהג ובדקו מה מכיל תא הכפפות. ברכב פרטי לא חלה החובה להחזיק ערכת עזרה ראשונה, אבל כדאי שתדעו אם יש ברכב ערכה. הדקות הראשונות לאחר פגיעה עלולות להיות קריטיות ועזרה ראשונה עשויה להציל חיים. החוק מחייב נהג, המעורב בתאונה עם נפגעים, להגיש להם עזרה ראשונה בכל דרך שיוכל ועל פי הכשרתו. על פי משרד התחבורה, על הערכה להיות מאוחסנת בתיק מתאים ולהכיל חסמי עורקים, תחבושות אישיות, משולש בד לקיבוע, 10 יחידות של אגד מדבק, פס סטרילי, אגד חבישה באורך 6 סנטימטר ומספריים לחבישה.

מטף לכיבוי אש החוק אינו מחייב החזקת מטף ברכב נוסעים פרטי, אך הוא נדרש בכל רכב מנועי אחר, למשל ברכב מסחרי. הימצאותו בחלל תא הנוסעים יכולה להציל חיים במקרה חירום. בדקו את תקינותו של המטף, כלומר שמד הלחץ הפנימי אינו נמוך מדי ולא נעשה שום שימוש קודם במטף. כמו כן יש לשים לב לתאריך התפוגה של המטף.

ניירת הקשורה לרכב ולהשכרת הרכב ודאו שיש עמכם את פרטי הקשר של החברה להשכרת הרכב: למי מתקשרים במקרה של תקלה או תאונה (חס וחלילה)? האם המוקד מאויש 24/7? אם לא, מה עושים? האם יש לכם ניירות עם פרטי הרכב וחוזה ההשכרה? האם תיק הניירת מכיל גם את ספר הרכב למקרה שלא תדעו איך להפעיל פונקציה מסוימת?

דלק: חשוב מאוד לבדוק לפני הנסיעה שקיבלתם את הרכב כשמיכל הדלק מלא. דאגו גם להחזיר מיכל מלא. עלויות החיוב על הדלק גבוהות ומיותרות.

תוספות אישיות: ברכב האישי שלכם ישנם ודאי פריטים נוספים שאתם אוהבים להחזיק בהישג יד כגון טישיו, מגבונים, פנס ועוד. אם אינכם מוצאים אותם בתא הכפפות של הרכב השכור, ואתם מרגישים שהם חיוניים לכם בנסיעה, בדקו במשרד החברה אם יוכלו לעזור לכם, או שתוכלו לעצור בדרך ולהצטייד בהם. ואולי במקרה הבאתם מהבית?

אם אתם נוסעים עם ילדים מאחור, יש לקוות שהבאתם עמכם הכול, כולל דברים שאתם מחזיקים דרך קבע במכוניתכם הפרטית. לפני שתתניעו, ודאו שיש לכם בהישג יד כל מה שהילד יכול להזדקק לו ויכול לעזור לנסיעה להיות נעימה יותר.

והעיקר – סעו בזהירות ותחזרו בשלום.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן